Мета уроку:допомогти учням осмислити зміст ІІ частини оповідання «Лобо»; зосередити увагу на майстерності письменника у зображенні поведінки та звичаїв тварин; розвивати мислення учнів; виховувати спостережливість, кмітливість.
Обладнання: малюнки учнів до оповідання «Лобо», кросворд.
Епіграф:
І Актуалізація опорних знань учнів.
1. Усний переказ І частини оповідання «Лобо».
2. Запитання до учнів:
ІІ Мотивація навчальної діяльності учнів, оголошення теми, мети уроку.
ІІІ Робота над змістом оповідання «Лобо» Е. Сетона-Томпсона.
1.Бесіда за запитаннями:
3. Читання ІІ частини оповідання «Лобо» ланцюжком.
4. Аналіз за прочитаним.
IV Підсумок уроку.
1. Розгадування кросворда за змістом оповідання «Лобо»
По горизонталі:
1) Літера, у формі якої ставили пастки.
2) Пристрій для відлову тварин.
3) Дерево, з назвою якого пов’язана назва гори.
4) Вид прозового твору.
5) Ім’я білої вовчиці.
6) Винуватиця загибелі Лобо.
7) «Моральна сила отари».
8) Матеріал, з якого зроблений капкан.
9) Представник тих, з чиїм життям перепліталось життя вовків.
Відповіді: Ен. Капкан. Кедр. Оповідання. Бланка. Подруга. Цап. Сталь. Скотар.
По вертикалі:
1) Мотузка для відлову тварин.
2) Представник народу, який називав Лобо Володарем.
3) Назва країни, природа якої полонила Е. Сетона-Томпсона.
4) Ім’я мисливця-невдахи.
5) Професія людини, яка вивчає тварин.
6) Назва тваринницької ферми у Курумпо.
7) Кількість вовків у зграї Лобо.
Відповіді: Ласо. Мексиканець. Канада. Теннерей. Зоолог. Ранчо. П’ять.
2. Робота з епіграфом уроку.
V Домашнє завдання: скласти простий план ІІ частини оповідання «Лобо».
Обладнання: малюнки учнів до оповідання «Лобо», кросворд.
Епіграф:
В житті немає нічого такого, чого слід боятися, є тільки те, що слід розуміти. М. Кюрі.Хід уроку
І Актуалізація опорних знань учнів.
1. Усний переказ І частини оповідання «Лобо».
2. Запитання до учнів:
- Яке враження справила на вас біографія письменника Томпсона?
- Які риси характеру допомогли йому в досягненні життєвої мети?
- Чого прагнув Сетон-Томпсон, зайнявшись літературною діяльністю?
- Яким у вашій уяві постає володар Курумпо?
- Здавна вовка називають санітаром лісу. Які епізоди оповідання спростовують цю думку?
- Який літературний твір називається оповіданням?
ІІ Мотивація навчальної діяльності учнів, оголошення теми, мети уроку.
ІІІ Робота над змістом оповідання «Лобо» Е. Сетона-Томпсона.
1.Бесіда за запитаннями:
- За якими законами жила вовча зграя?
- Чим відрізняються ці закони від Законів Джунглів із казки «Мауглі» Р. Кіплінга?
- Яка винагорода була оголошена за голову Лобо?
- Про які звички вовчої зграї ми дізналися у І частині оповідання «Лобо»?
- Які особливості поведінки вовків свідчать ппро їхній надзвичайний розум?
- Як зграя Лобо перемогла славнозвісних собак-вовкодавів?
- Чи справедливою була поразка Теннерея? Доведіть.
3. Читання ІІ частини оповідання «Лобо» ланцюжком.
4. Аналіз за прочитаним.
- Чому оповідач став учасником подій?
- Як він готувався до поєдинку з Лобо?
- Чому його «зусилля йшли нанівець»?
- Як Лобо вияви свою кмітливість? Розкажіть.
- Які ще звички вовка спостерігав оповідач?
- Які почуття викликала у вас впевненість оповідача у перемозі над Лобо, коли мисливець використав приманку?
- Як Лобо перехитрив самовпевненого мисливця?
- Як повівся Лобо щодо невідомого пристрою? Розкажіть.
- Які почуття у оповідача викликав Лобо своєю поведінкою?
IV Підсумок уроку.
1. Розгадування кросворда за змістом оповідання «Лобо»
По горизонталі:
1) Літера, у формі якої ставили пастки.
2) Пристрій для відлову тварин.
3) Дерево, з назвою якого пов’язана назва гори.
4) Вид прозового твору.
5) Ім’я білої вовчиці.
6) Винуватиця загибелі Лобо.
7) «Моральна сила отари».
8) Матеріал, з якого зроблений капкан.
9) Представник тих, з чиїм життям перепліталось життя вовків.
Відповіді: Ен. Капкан. Кедр. Оповідання. Бланка. Подруга. Цап. Сталь. Скотар.
По вертикалі:
1) Мотузка для відлову тварин.
2) Представник народу, який називав Лобо Володарем.
3) Назва країни, природа якої полонила Е. Сетона-Томпсона.
4) Ім’я мисливця-невдахи.
5) Професія людини, яка вивчає тварин.
6) Назва тваринницької ферми у Курумпо.
7) Кількість вовків у зграї Лобо.
Відповіді: Ласо. Мексиканець. Канада. Теннерей. Зоолог. Ранчо. П’ять.
2. Робота з епіграфом уроку.
V Домашнє завдання: скласти простий план ІІ частини оповідання «Лобо».
0 коментарі :
Дописати коментар