Мета: Продовжувати опрацьовувати зміст твору; перевірити рівень засвоєння прочитаного матеріалу; розвивати навички виразного читання; розвивати зв’язне мовлення; навчити відстоювати свою думку.
Тип: засвоєння нових знань і вироблення на їх основі вмінь і навичок.
Хід уроку
І. Осмислення теми уроку
1. Складання плану розповіді від імені Чарлі.
1. Моє життя в родині
2. Шоколад – єдина моя втіха.
3. Остання надія згасла.
4. Щаслива знахідка.
5. Головний приз – шоколадна фабрика.
6. Розмова Чарлі з Віллі Вонкою про його щасливе дитинство.
7. Батьки намагаються допомогти дітям.
8. Як я став працювати з Віллі на фабриці.
2. Складання цитатного плану до образу Віллі Вонки.
3. Оцінювання прослуханих робіт.
ІІ. Актуалізація опорних знань і навичок.
1. Розвиток мовлення
Міні-екскурсія за ілюстраціями до казки.
- Як ви вважаєте, чи вдалося авторові ілюстрацій передати атмосферу казки, зобразити його героїв?
2. Словникова робота.
(виразне читання понять «диспут», «опонент»)
Диспут – публічний спір на наукову, літературну й іншу тему.
Опонент – 1. Особа, яка заперечує кому-небудь у публічній бесіді, на диспуті тощо.
2. Супротивник у суперечці; той, хто заперечує кому-небудь.
3. «Мозковий штурм»
- Що для вас означає поняття «благополуччя близьких »?
- Що у своєму житті обираєте ви, а що обирають герої Рональда Даля? (Віллі Вонка)
- Чи є серед присутніх ті, хто спочатку мав одну думку, а потім змінив її?
4. Диспут: «Що робить людину щасливою?»
5. Висновок вчителя.
Будь яка благородна справа не повинна супроводжуватися скорботою і тривогою за своє життя, життя близьких людей. Людина може набувати величності у своїх вчинках у доброму, щирому ставленні до інших.
6. «Вільний мікрофон»
- Який настрій викликає казка «Чарлі і шоколадна фабрика»?
- Чому автор обирає героєм саме хлопчика з бідної сім’ї?
- Чи можете ви назвати Віллі Вонку героєм казки?
- Як ви думаєте: правильно поступив Віллі Вонка, вибираючи спадкоємцем саме Чарлі Бакета?
ІІІ. Перевірка знань учнів.
Тести закритої форми.
1. Літературна казка створена
а) народом;
б) письменником;
в) фольклористами;
2. Рональд Даль є письменником:
а) французьким;
б) англійським;
в) датським;
3. Хто є володарем п’ятого золотого квитка:
а) Віолетта Борегард;
б) Чарлі Бакет;
в) Август Глуп;
4. Якого числа діти з золотими квитками стоять у воріт фабрики:
а) 1 лютого;
б) 1 березня;
в) 1 червня;
5. Що демонструє Віллі Вонка Чарлі:
а) прозорий ліфт;
б) водоспад;
в) солодку вату;
6. Верука Солт, Август Глуп, Майк Тіві – герої казки:
а) «Чарлі і шоколадна фабрика»
б) «Гобіт, або туди й назад»
в) «Гаррі Поттер і філософський камінь»
IV. Підсумок уроку
«Що в житті людини найцінніше» (за казкою Р.Даля «Чарлі і шоколадна фабрика»)
2. Чого ми навчилися, читаючи казку «Чарлі і шоколадна фабрика»?
- Приділити увагу тим, хто поруч;
- Уміти побачити радісне буденному;
- Уміти бачити серцем, а не тільки очима;
- Цінувати щирість і відвертість;
- Уміти дарувати радість іншим.
Усе це і складає красу людського життя.
3. Мікрофон:
Продовжте речення: сьогодні на уроці я навчився, замислився, зрозумів, відчув, що…
VI. Д\з: написати міні-твір на тему: 1. «подальше життя Чарлі і Віллі Вонки»
Тип: засвоєння нових знань і вироблення на їх основі вмінь і навичок.
Хід уроку
Подорожувати – означає кожної хвилини народжуватись і помирати. В.Гюго
І. Осмислення теми уроку
1. Складання плану розповіді від імені Чарлі.
1. Моє життя в родині
2. Шоколад – єдина моя втіха.
3. Остання надія згасла.
4. Щаслива знахідка.
5. Головний приз – шоколадна фабрика.
6. Розмова Чарлі з Віллі Вонкою про його щасливе дитинство.
7. Батьки намагаються допомогти дітям.
8. Як я став працювати з Віллі на фабриці.
2. Складання цитатного плану до образу Віллі Вонки.
3. Оцінювання прослуханих робіт.
ІІ. Актуалізація опорних знань і навичок.
1. Розвиток мовлення
Міні-екскурсія за ілюстраціями до казки.
- Як ви вважаєте, чи вдалося авторові ілюстрацій передати атмосферу казки, зобразити його героїв?
2. Словникова робота.
(виразне читання понять «диспут», «опонент»)
Диспут – публічний спір на наукову, літературну й іншу тему.
Опонент – 1. Особа, яка заперечує кому-небудь у публічній бесіді, на диспуті тощо.
2. Супротивник у суперечці; той, хто заперечує кому-небудь.
3. «Мозковий штурм»
- Що для вас означає поняття «благополуччя близьких »?
- Що у своєму житті обираєте ви, а що обирають герої Рональда Даля? (Віллі Вонка)
- Чи є серед присутніх ті, хто спочатку мав одну думку, а потім змінив її?
4. Диспут: «Що робить людину щасливою?»
5. Висновок вчителя.
Будь яка благородна справа не повинна супроводжуватися скорботою і тривогою за своє життя, життя близьких людей. Людина може набувати величності у своїх вчинках у доброму, щирому ставленні до інших.
6. «Вільний мікрофон»
- Який настрій викликає казка «Чарлі і шоколадна фабрика»?
- Чому автор обирає героєм саме хлопчика з бідної сім’ї?
- Чи можете ви назвати Віллі Вонку героєм казки?
- Як ви думаєте: правильно поступив Віллі Вонка, вибираючи спадкоємцем саме Чарлі Бакета?
ІІІ. Перевірка знань учнів.
Тести закритої форми.
1. Літературна казка створена
а) народом;
б) письменником;
в) фольклористами;
2. Рональд Даль є письменником:
а) французьким;
б) англійським;
в) датським;
3. Хто є володарем п’ятого золотого квитка:
а) Віолетта Борегард;
б) Чарлі Бакет;
в) Август Глуп;
4. Якого числа діти з золотими квитками стоять у воріт фабрики:
а) 1 лютого;
б) 1 березня;
в) 1 червня;
5. Що демонструє Віллі Вонка Чарлі:
а) прозорий ліфт;
б) водоспад;
в) солодку вату;
6. Верука Солт, Август Глуп, Майк Тіві – герої казки:
а) «Чарлі і шоколадна фабрика»
б) «Гобіт, або туди й назад»
в) «Гаррі Поттер і філософський камінь»
IV. Підсумок уроку
«Що в житті людини найцінніше» (за казкою Р.Даля «Чарлі і шоколадна фабрика»)
2. Чого ми навчилися, читаючи казку «Чарлі і шоколадна фабрика»?
- Приділити увагу тим, хто поруч;
- Уміти побачити радісне буденному;
- Уміти бачити серцем, а не тільки очима;
- Цінувати щирість і відвертість;
- Уміти дарувати радість іншим.
Усе це і складає красу людського життя.
3. Мікрофон:
Продовжте речення: сьогодні на уроці я навчився, замислився, зрозумів, відчув, що…
VI. Д\з: написати міні-твір на тему: 1. «подальше життя Чарлі і Віллі Вонки»
Яроцька Г.Ф. Вчителька світової літератури Старогутянської ЗОШ І- ІІІст.
0 коментарі :
Дописати коментар